Aktuality

Mexická vláda se neřídí zákony, ale rasismem. Pasy pro zapatisty a zapatistky!

SECCIÓN CONSULAR DE LA EMBAJADA DE MÉXICO EN RÉPUBLICA CHECA

Dirección: V Jirchářích 151/10, 110 00 Nové Město, Praga, República Checa
Teléfono de atención: (42-0) 283-061-530, 283-061-540
Facebook:@embamexche
Twitter: @EmbaMexChe
Correo electrónico: embamexche@sre.gob.mx

Mexická vláda se neřídí zákony, ale rasismem. Pasy pro zapatisty a zapatistky!

Dorazili k nám zprávy o obtížích1, na které ve snaze získat pasy naráží skupina mexických občanů a občanek pocházejících z Chiapasu, a to i přes to, že splnili všechny legální podmínky nutné pro obdržení dokumentu, bez kterého není možné území mexického státu opustit, ani se do něj vrátit.

Informace, které máme k dispozici, ukazují, že la Secretaría de Relaciones Exterios de México (SRE, Ministerstvo zahraničí) a úřady spadající do jeho pravomoci, zamítají žádosti mnoha těchto lidí. Jejich rozhodnutí se přitom nezdají být motivována chybějícími dokumenty, ale na základě domorodého původu žadatelů. Komentáře jednotlivých zaměstnanců, zaměstnankyň, úředníků a úřednic jsou k přečtení ve vyjádření citovaném níže, nebudeme je zde proto opakovat.

Tyto lidi, kterým nyní diskriminace zabraňuje nás na různých místech v Evropě navštívit, jsme pozvali jako organizace, kolektivy, skupiny i jednotlivci. Požadujeme proto po la Secretaría de Relaciones Exterios de México, aby jim pasy vydala za stejných podmínek a ve stejném časovém intervalu, jaké zákon zaručuje všem občanům a občankám Mexika.

V případě, že jim toto jejich legitimní občanské právo bude odepřeno, vyjádříme formou demonstrací svůj nesouhlas v našich městech, na ambasádách, konzulátech a dalších místech oficiální reprezentace Mexika po celé Evropě. Nejsme lhostejní k porušování ústavních práv, které zažívají naši mexičtí, chiapaští, domorodí a zapatističtí přátelé. K tomu se hlásíme my, níže podepsaní a požadujeme odpověď prostřednictvím emailu blackseeds@riseup.net ze strany Mexického velvyslanectví v Praze.

 

Družstvo Black Seeds

Anarchistická Federace

Kolektiv 115

Limity jsme my

Anarchistický černý kříž

Kolektiv Čobani

Prostor 39

Roleta 39

3 Ocásci

Food not Bombs

Naiff

Nakladatelství Neklid

RFK

D-Zóna

InfoPavlač

Mycelium

 

Sleduj nás

Kontakt

DRUŽSTVO BLACK SEEDS

Bořivojova 353/10
779 00 Olomouc
IČ: 07549245

info@blackseeds.net

+420 604 255 712

Družstvo je zapsáno v Obchodním rejstříku pod spisovou značkou Dr 5470 vedenou u Krajského soudu v Ostravě. Nejsme plátci DPH.

Black Seeds Collective 2022 | Jelen Studio webdesign